pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2559

Szykuje się rozbudowa ul. Jasnej w Czarkowie - 123 tys. zł na projekt

123 tysiące złotych przeznaczy gmina Pszczyna na projekt rozbudowy ulicy Jasnej w Czarkowie. Dokumentacja rozbudowy powinna być gotowa najpóźniej w trzecim kwartale tego roku.

123 tysiące złotych na projekt rozbudowy ulicy Jasnej w Czarkowie
123 tysiące złotych na projekt rozbudowy ulicy Jasnej w Czarkowie · fot. UM Pszczyna


Projekt przygotuje Biuro Projektowo-Usługowe "Alda" S.C. z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim. Gmina podpisała na to zadanie umowę na kwotę 123 tysięcy złotych.

Dokumentacja będzie obejmować rozbudowę odcinka ulicy Jasnej o długości około 710 metrów, od skrzyżowania z ulicą Boczną do skrzyżowania z ulicą Ogrodową. Zgodnie z planem powstać ma tutaj droga o dwóch pasach ruchu o szerokości 2,25 m każdy, z obustronnymi poboczami o szerokości 0,75m. Odwodnienie będzie poprowadzone poprzez projektowaną kanalizacje deszczową.

Rozbudowana ulica Jasna powinna wpłynąć na rozładowanie ruch samochodowy na innych drogach w tej części sołectwa. Warto w tym miejscu nadmienić, że w 2021 roku w Czarkowie, w ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych, zostaną także uzupełnione ubytki w nawierzchni tłuczniowej odcinka ul. Ogrodowej.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.