pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 4 marca 2021
  • wyświetleń: 6021

Środowe kolizje na DK-1 wyglądały poważnie, ale były niegroźne

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

W środę, 3 marca na drodze krajowej nr 1 w Pszczynie i Kobiórze doszło do dwóch kolizji.

Kolizja z udziałem motocyklisty i dwóch samochodów osobowych - 03.03.2021
Kolizja z udziałem motocyklisty i dwóch samochodów osobowych - 03.03.2021 · fot. 112tychy.pl


Pierwsza z nich miała miejsce około godziny 15.30 w Kobiórze, na pasie w kierunku Pszczyny. Brały w niej udział motocykl i samochód osobowy. Jak informuje mł. as. Szymon Czysz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, jednoślad - Honda CBR kierowany przez 31-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego zderzył się z Oplem Corsą kierowaną przez 33-letnią mieszkankę Chorzowa. W miejscu zdarzenia jezdnia była zwężona w związku z prowadzoną wycinką drzew. Kierująca Oplem rozpoczęła manewr hamowania. Kierujący motocyklem również próbował wyhamować, ale nie zdążył i uderzył w tył osobówki, po czym wpadł do rowu. Motocyklista został ukarany dwoma mandatami karnymi - nie tylko za doprowadzenie do kolizji, ale i brak uprawnień do kierowania jednośladem. Podczas działań służb prawy pas był zablokowany. Występowały utrudnienia w ruchu.

Kolizja na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Bieruńską - 03.03.2021
Kolizja na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Bieruńską - 03.03.2021 · fot. Darek / Pszczyna i okolice - informacje drogowe /


Drugie groźnie wyglądające zdarzenie drogowe miało miejsce na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Bieruńską w Pszczynie około godziny 22.40. Uczestniczyły w nim pojazdy marki Hyundai i Mazda na pszczyńskich tablicach rejestracyjnych. Kierujący Mazdą poruszał się drogą krajową nr 1 w kierunku Bielska-Białej, zaś kierowca Hyundaia wjeżdżał od strony Jankowic na pas w kierunku Bielska. Jeden z samochodów wylądował w rowie. To zdarzenie również nie miało poważnych skutków dla zdrowia kierowców i zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kto wymusił pierwszeństwo, bada policyjny zespół wykroczeń. Żaden z kierowców nie poczuwa się do winy.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj