pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 10 grudnia 2020
  • 11 grudnia 2020
  • wyświetleń: 9410

[FOTO] Oblodzone drogi i kolizje. Autobus zderzył się z osobówką

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Zmieniające się warunki pogodowe, padający śnieg oraz marznąca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko zdarzeń drogowych. Tylko 10 grudnia w powiecie pszczyńskim odnotowano 8 zdarzeń drogowych.

Zderzenie autobusu z osobówką - 10.12.2020 · fot. pless.pl


Około godziny 12.00 na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Skłodowskiej-Curie doszło do zderzenia autobusu komunikacji gminnej z samochodem osobowym. Kolizja nastąpiła wskutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcy na czas prac służb byli kierowani w stronę DK-1 przez objazd ulicami Skłodowskiej-Curie, a następnie Dobrawy. Droga została udrożniona w krótkim czasie. Zdarzenie zakończyło się mandatem dla kierowcy autobusu.

Wypadek
Wypadek na ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej - 10.12.2020 · fot. Bart


Około godziny 10:55 w Wiśle Wielkiej na ul. Hodowców, doszło do czołowego zdarzenia dwóch samochodów dostawczych. Kierujący samochodem Peugeot Boxer, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z naprzeciwka Fordem Transit.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Z kolei kilka minut po godzinie 11.00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym zaistniałym w Pszczynie na Placu Targowym. Kierująca samochodem marki Peugeot uszkodziła 3 zaparkowane pojazdy. Badania stanu trzeźwości wykazały u kobiety prawie 3 promile w organizmie. 32-latce zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania. O losie kobiety zdecyduje teraz sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą jej nawet 2 lata więzienia.

- Śliska nawierzchnia, szybko zapadający zmrok, czy silne opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Dokładne odśnieżenie pojazdu, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego powinny być obowiązkowymi czynnościami, jakie każdorazowo wykonujemy przed wyruszeniem w drogę. Niedopuszczalne jest natomiast wsiadanie za kółko po wypiciu alkoholu. Wtedy już o tragedię nietrudno. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i pozostałych uczestników ruchu - zwracają uwagę policjanci.

BM, sid, ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj