pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 9 grudnia 2020
  • wyświetleń: 6842

Nietrzeźwa uderzyła w zaparkowany pojazd i uciekła.Zatrzymał ją świadek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Pomimo licznych kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem po spożyciu alkoholu. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Przekonała się o tym 53-letnia kobieta, którą ujęli świadkowie i poinformowali o całym zajściu policję.

We wtorek, 8 grudnia około godziny 17.30 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia przez obywatela prawdopodobnie nietrzeźwej kierującej. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol drogówki.

Okazało się, że mężczyzna, który zawiadomił policję, był świadkiem jak 53-letnia kobieta, jadąc swoim samochodem, uszkodziła zaparkowany na poboczu pojazd. Świadek chciał sprawdzić, czy kobiecie nic się nie stało, ale ta oznajmiła, że bardzo się spieszy i odjechała. Od kobiety była wyczuwalna woń alkoholu, dlatego mężczyzna postanowił za nią pojechać. Na sąsiedniej ulicy, z pomocą swojego kolegi, mężczyzna uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę.

Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili u kierującej ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania i zabezpieczyli pojazd na policyjnym parkingu. O jej losie zdecyduje teraz sąd.

- Zgłaszającemu, który zareagował na zagrożenie, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii - mówią policjanci i dodają: - Pamiętaj: Nie reagujesz - akceptujesz!

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj