pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 23 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4284

Światowy Dzień Ziemi - nowe drzewa przy szkołach i przedszkolach

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. We wszystkich placówkach oświatowych zarządzanych przez gminę Pszczyna rozmawiano o ekologii. Na terenach zielonych szkół i przedszkoli wspólnie z dziećmi i młodzieżą posadzono drzewa.

Światowy Dzień Ziemi w Pszczynie - 22.04.2021 · fot. UM Pszczyna


W akcję zorganizowaną z inicjatywy przewodniczącego Rady Miejskiej Leszka Szczotki oraz burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola włączyli się radni Monika Rąba, Maria Szostak, Marcelina Leki, Barbara Psik, Ireneusz Gruszka, Andrzej Mańka, Andrzej Wojtanowicz i Jacek Kubis oraz dyrektorzy szkół, przedszkoli i nauczyciele. Drzewa pojawiły się w wielu miejscach, a najmłodsi mieszkańcy otrzymali praktyczną lekcję ekologii i dowiedzieli się jak dbać o środowisko.

W ostatnim czasie ponad 1400 nowych drzew posadzili również pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni. Na terenie parku pszczyńskiego pojawiło się natomiast 60 różaneczników, 60 azalii - w sumie 250 różnych drzew i krzewów.

Światowy Dzień Ziemi w Pszczynie - 22.04.2021

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.