pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 13 kwietnia 2021
  • 19 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 17936

Powiatowy punkt szczepień ma rekomendację NFZ

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Punkt szczepień powszechnych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie dostał we wtorek, 13 kwietnia zielone światło.

hala, posir, sport
Punkt szczepień powstanie w hali POSiR przy ul. Zamenhofa w Pszczynie · fot. wiktoria / pless.pl


- Mamy rekomendację Narodowego Funduszu Zdrowia i przystępujemy do przeorganizowania hali. Chcemy rozpocząć szczepienia najszybciej, jak będzie to możliwe - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Podczas wideokonferencji z wojewodą śląskim oraz przedstawicielami NFZ starosta Barbara Bandoła otrzymała informację o rekomendacji NFZ dla punktu szczepień w hali POSiR przy ul. Zamenhofa 5a w Pszczynie.

W ubiegłym tygodniu we współpracy powiatu pszczyńskiego, Szpitala Powiatowego, POSiR-u i wykonawcy został przygotowany plan adaptacji hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie na powiatowy punkt szczepień.

- Do naszego Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich zgłosiło się ponad 60 osób zainteresowanych pracą w punkcie szczepień. To lekarze oraz pielęgniarki, ratownicy medyczni i inne osoby posiadające kwalifikacje do szczepień przeciw COVID-19. Na 21 kwietnia planowane jest zgłoszenie punktu do odbioru w Narodowym Funduszu Zdrowia. Po weryfikacji będziemy oczekiwać dostawy szczepionek. Chcemy, by w punkcie podawano średnio ok. 500 dawek dziennie - mówi starosta.

Starosta Barbara Bandoła
Starosta Barbara Bandoła podczas widekonferencji z przedstawicielami NFZ · fot. powiat


Jeszcze w tym tygodniu zostaną podane numery do telefonicznego punktu informacyjnego, w którym mieszkańcy będą mogli uzyskać odpowiedź na pytania związane ze sczepianiami.

Organizatorem punktu szczepień powszechnych w hali POSiR jest powiat pszczyński. Zawarto umowę z wykonawcą na wdrożenie procesu szczepień. Koordynacją zajmuje się Szpital Powiatowy w Pszczynie odpowiedzialny przede wszystkim za zamawianie i rozliczanie dawek.

Rząd częściowo zmienił dotychczasowe wytyczne (punkty szczepień nazwano powszechnymi, a nie jak wcześniej - masowymi, możliwe są także zmiany w harmonogramie rozpoczęcia szczepień). Podczas dzisiejszej wideokonferencji samorządowców z wojewodą śląskim i przedstawicielami Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach podano, że na terenie województwa śląskiego powstaną 73 punkty szczepień powszechnych. Zgodnie z założeniami, mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli zaszczepić się do końca sierpnia.

Dalsze informacje o uruchomieniu punktu będą podawane na bieżąco.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj