pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 6 września 2021
  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 1222

"Take tam..." zaprasza na teatralne dni otwarte

Za nami:

Już w weekend 17 - 19 września Stowarzyszenie "take tam..." zaprasza na Dni Otwarte! Oczywiście w duchu teatru.

"Take tam..." zaprasza na teatralne dni otwarte


Dni otwarte rozpoczną się w piątek dwoma spektaklami poetyckimi: "Zła kołysanka" (eksperymentalny teatr snu) oraz "Zwierciadło" (surrealistyczny teatr). Zaraz po nich krótka etiuda ruchowa pt "My". Wszystkie trzy zaprezentuje grupa TAKE TEAM (Masterklasa), czyli młodzi aktorzy-amatorzy, którzy chcą w przyszłości związać się zawodowo z teatrem i aktorstwem. Zaraz po nich reprezentacyjne STUDIO TT i improwizowany spektakl "Przyjaciele", którego podstawą są opowiadania Czechowa, ale faktyczny wpływ na aktorów ma publiczność. Wieczór zakończy się pokazem teatru ruchu w UV pt. "Goń". (Organizatorzy proszą o ubranie się na czarno).

Sobota to poranek dla dzieci ze znanym już z Festiwalu Moja Pszczyna: Talenty i Pasje spektaklem "Przygody Misia, co klapnięte uszko ma", a zaraz po nim etiuda dla dzieci o tajemniczej nazwie "Coś i Nic". Po przerwie, o 16.00 stowarzyszenie zaprasza na czytanie performatywne dramatu "Mała cząstka innych ludzi", które zaprezentuje prezes Stowarzyszenia Jakub Pieczka w towarzystwie Wiktorii Urbaniec. Następnie (o 17.00) teatr ruchu "Bal" z piosenkami Wodeckiego, o 18.15 poetycki "Sad rozstajny" Leśmiana (Dawid Tabak oraz Wiktoria Urbaniec, Edyta Komraus, Nina Kołder i Julia Widera), a o 19.00 "Bóg mordu" Yasminy Rezy, na podstawie którego Roman Polański nakręcił swój film "Rzeź". Po nim etiuda na podstawie opowiadania Franza Kafki "Przemiana" i dyskotekowa wersja znanego dramatu M. Maeterlincka - "Disco Ślepcy" (tu ponownie STUDIO TT). Na zakończenie powtórka teatru ruchu "GOŃ".

Niedziela - dzień familijny - to po raz kolejny spektakle dla dzieci. O 11.00 "Bajki robotów" oparte na twórczości literackiego patrona roku - Stanisława Lema. Następnie o 15.00 czytanie performatywne dla dzieci o przygodach małej dziewczynki i dwóch głodnych wiedźm w wykonaniu Julii Widery i Natalii Kaczmarek oraz etiuda "Szklany człowiek". O 17.00 natomiast spektakl o silnych kobietach, które nie boją się wymierzać sprawiedliwość - "Żylety" na podstawie prozy Sylwii Chutnik. Ostatni dzień zakończy się ponownym pokazem spektaklu "Bal".

Harmonogram dostępny poniżej:

"Take tam..." zaprasza na teatralne dni otwarte


Na wszystkie wydarzenia obowiązuje rezerwacja BEZPŁATNYCH wejściówek. Formularz: forms.gle/b7TFYmzAMeukXvek8

A przy okazji Dni Otwartych "Take tam" zaprasza do zapoznania się z ofertą zajęć oraz do zapisu na sezon artystyczny 2021/2022. Stowarzyszenie prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych: forms.gle/Ux15LycW4379ifn76

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.